Současnost

Nyní má škola 18 stálých zaměstnanců. Kromě výuky zajišťuje ještě mnoho mimoškolních aktivit. Zájmové kroužky: informatika, sportovní hry, keramika, hra na zobcovou flétnu. Při škole funguje Fan klub rodičů a přátel dětí, jehož členové spolupracují se školou při přípravách mnoha akcí: ples školy, maškarní ples pro děti, sportovní turnaje a závody, dětský den apod.

Ke škole patří prostorná tělocvična vybavená nářadím, venkovní hřiště s umělým povrchem a školní zahrada. Do školy v Loukově docházejí děti nejen z Loukova, Bystré, Hájů, Rybnic a Dolní Sytové, ale někteří žáci dojíždějí i z „větších dálek“, z Mříčné, Peřimova, Horní Sytové, Benešova u Semil. Kromě kvalitní výuky a hezkého přístupu k dětem škola nabízí vzhledem k relativně malému počtu žáků ve třídách individuální práci s dětmi, „rodinnou atmosféru“ a krásnou přírodu kolem.